Recenzja Książki „Moja Walka – Twoja Walka” – Ronda Rousey

Na samym początku muszę powiedzieć, że nie jestem fanem Mieszanych Sztuk Walki, znam skrót UFC, ale na tym moja wiedza w tym zakresie się kończy. Ronda Rousey? Nie chcę obrazić fanów Rondy, ale przed zakupem książki nie wiedziałem o niej zupełnie nic. Teraz tego żałuję, bo jest to bardzo inspirująca postać. Dlaczego więc sięgnąłem po tę książkę? Czekacie teraz pewnie na jakieś wzniosły argument, ale takiego nie będzie. Miałem 5 dych pod ręką, a że uznałem, że czas najwyższe coś poczytać – i tak poszedłem do Empiku.

Byłem nastawiony sceptycznie, ale jak się okazało niepotrzebnie, gdyż autobiografię Rondy Rousey, legendy MMA (nie tylko kobiecego) czytało mi się niezwykle przyjemnie. Uwielbiam czytać książki o ludziach, którzy nie mieli w życiu łatwo, a mimo przeszkód potrafili osiągnąć sukces. Upór głównej bohaterki oraz determinacja wyniosły ją na sam szczyt najlepszej organizacji na świecie, pozwoliły zdobyć brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich oraz dały jej możliwość wystąpienia w filmie u boku takich aktorów jak Arnolda Schwarzeneggera , Sylvestra Stallone, Harrisona Forda, Mela Gibsona (kolejność autentycznie przypadkowa). 

IMG_20160814_142822

O czym jest ta książka? O niezłomnej woli zwyciężania. O tym, że życie nie jest usłane różami i na wszystko trzeba ciężko zapracować. O tym, że warto mieć pasję i oddać się jej w 100%. Moja Walka / Twoja Walka jest pozycją obowiązkową dla osób, które pragną rozwijać swój potencjał. Przykład Rondy Rousey pokazuje nam, że warto stawiać etos pracy na pierwszym miejscu. Historia Rondy nie jest przerysowana, nie ma tutaj zbędnego patosu. Na łamach książki opowiada ona nam nie tylko o swoich sukcesach, ale dzieli się również z czytelnikami swoimi traumatycznymi przeżyciami (śmierć ojca, problemy miłosne, porażka na igrzyskach olimpijskich), które ją wzmocniły jako sportowca oraz człowieka. Wiele cennych rad wyniosę po lekturze tej książki. Warto mierzyć wysoko, warto poświęcić się realizacji swoich marzeń, warto walczyć.

Komentarze