Aplikacja Runtastic Push-Ups Pompki

Postanowiłem się podzielić wrażeniami dotyczącymi tej fajnej appki, na która niedawno natrafiłem. Spędzałem 2 tygodnie w hotelu, w którym nie miałem siłowni. Szukałem więc alternatyw, ćwiczeń, które przez ten czas będą mnie zajmowały. Zabrałem ze sobą gumę elastyczną, ale było mi mało. Wbiłem więc na Sklep Play i po kilku minutach natrafiłem na Runtastic Push-Ups Pompki.

Do czego więc służy owa appka? Mam tylko wersję bezpłatną, więc tylko o tych funkcjonalnościach opowiem, za które nie trzeba płacić (można by pomyśleć, że jestem Poznaniakiem ;))

Appka służy za personalnego trenera do pompek. Na początku przygody wprowadzamy swoje dane (wiek, waga, etc.) i po kilku chwilach zabieramy się za pierwszy trening. Najpierw aplikacja wymaga od nas bardzo niewiele, zaledwie kilka pompek z półtoraminutowymi przerwami. Każdy kolejny dzień treningowy to coraz większy zakres powtórzeń. Co ważne, progres wydaje się dość realistyczny i nie zajedziemy się za bardzo.

runtastic-1     runtastic-5   runtastic-2

Ja wymyśliłem sobie, że dobiję do 100 pompek za jednym podejściem. Nigdy tyle nie huknąłem, więc mam ambitną rozrywkę. Czemu robię to z aplikacją? Bo jest fajna ; ) Nie muszę liczyć powtórzeń w seriach, telefon „widzi” naszą zbliżającą się twarz i liczy za nas. Prowadzi dla nas statystyki, które możemy porównać z innymi użytkownikami appki. Jest coś fajnego w aplikacjach tego typu, grywalizacja jakoś do mnie przemawia (jestem idealnym celem speców od reklamy!)

Poza pompkami znajdziemy także dedykowaną aplikację do przysiadów, podciągnięć na drążku oraz brzuszki. Zdaję sobie sprawę, że nie zastąpi to ciężkich treningów na siłowni, ale kieruję swoje wpis do wszystkich, także osób, które bardzo rekreacyjnie i pragmatycznie podchodzą do ćwiczeń. Taka appka jest właśnie dla Was.

runtastic-4  

BTW, nie mamy nic wspólnego z twórcą tego programu, nie zostałem poproszony o recenzję. Dzielę się tym, bo fajnie jakbym wcześniej gdzieś się natknął na taką relację.

runtastic-3

Komentarze