Owsianka z owocami i czekoladą

Owsianka z owocami i czekoladą

Owsianka to jedno z moich ulubionych śniadań, choć rzadko chce mi się je robić. Przyznaję, jestem leniwy. Gdy już się do nich zabieram, robię wersje jak najprostsze, poranek to nie jest moja pora na gotowanie. Przygotowany dla Was przepis to owsianka z owocami i czekoladą. Dodajemy do niego nieco WPC, by podbić zawartość białka i jednocześnie zadbać o większe nasycenie posiłkiem. Można zapakować sobie do słoiczka i np. zabrać do pracy na drugie śniadanie.

Skład:

– pół banana (ok 60 gramów)
– mała garść truskawek (ok 60 gramów)
– 1 kostka gorzkiej czekolady (ok 10 gramów)
– 100 ml mleka 1,5%
– 50 g płatków owsianych (górskie)
– 15 g białka (WPC)

Przygotowanie:

Płatki górskie zalewamy mlekiem (można roślinnym). Jeśli zrobimy to sporo wcześniej, na przykład wieczorem dnia poprzedniego, to jesteśmy ustawieni. Gdy zapomnieliśmy, musimy pogotować nasze płatki do momentu aż zmiękną. Od czasu do czasu trzeba przemieszać, łatwo o przypalenie. Każdy ma swoje własne preferencje co do stopnia rozmoczenia, eksperymentujcie!

Owsianka z owocami i czekoladą

Dodajemy WPC i bardzo dokładnie mieszamy, uważamy by nie powstały grudki. Dodajemy owoce, które akurat mamy pod ręką, w naszym wypadku resztka banana i garść truskawek. Na koniec ścieramy kostkę czekolady. Ja staram się nie mieć w domu mlecznej, gdyż za szybko znika, więc starłem gorzką :) To wszystko. Można zjeść na gorąco lub zimno, od razu lub później. Bardzo wszechstronne i smaczne śniadanie.

Makro:

Kcal 411,4
Białko: 22,4 g
Węglowodany: 54,6 g
Tłuszcze: 9,8 g

Chcesz jeść takie posiłki i cieszyć się dobrą sylwetką? Odezwij się do nas w sprawie ułożenia diety! :)

Komentarze