Adam Adamski, część 3 wywiadu

1. Gdzie widzisz się Adamie za 5 lat?
Trudno mi na to pytanie odpowiedzieć. Nieco ponad rok temu miałem operację barku, w tej chwili już trenuje prawie na 100% możliwości. Cały czas jestem w „pogotowiu”, jednak w tej chwili jestem mocno zaangażowany także w inne rzeczy zawodowe.

2. Planujesz jeszcze wyjść na scenę kulturystyczną?
Oczywiście, to moje marzenie, powrócę najszybciej jak tylko to będzie możliwe. Wprawdzie za rok będę się kwalifikował jako weteran ale nie będzie to przeszkadzało w startach wśród seniorów, myślę że najlepsze lata przede mną…wystarczy spojrzeć na Dextera Jacksona i na fakt w jakiej jest formie a jest dużo starszy ode mnie.

3. Jaki jest Twój największy sukces jako trenera?
Przygotowuję zawodników do startów, jednak to nie jest mój priorytet zawodowy. Kilka osób, które przygotowywałem zajmowało bardzo dobre miejsca w zawodach min: pierwsze miejsce w debiutach czy w Pucharze Polski NAC oraz wiele medali w innych zawodach kulturystycznych.

Adam Adamski

4. Angażujesz się w projekt Fit Malina, możesz coś więcej o nim powiedzieć?
Tak, w tej chwili to zajmuje mi większość czasu. Jest to catering dietetyczny na terenie Poznania i okolic. Przygotowujemy zestawy całodzienne posiłków dietetycznych dla ludzi, którzy nie zajmują się sportem jak i dla ludzi uprawiających sport na różnych poziomach zaawansowania. Naszą całą ofertę znajdziecie na stronie www.fitmalina.pl

5. Swoją przygodę z kulturystyką zaczynałeś od schudnięcia, czy przymasowania?
Od przymasowania! Byłem szczypiorkiem, z tego co pamiętam ważyłem ok. 70kg jak zaczynałem regularne treningi.

6. Gdzie zaczynałeś swoją przygodę z siłownią: w profesjonalnym Fitness Clubie, czy jak większość wywodzisz się z piwniczanych, prowizorycznych siłowni?
Oczywiście, że w piwnicy! W naszym miasteczku była siłownia nie za duża ale nie stać mnie było na wykupienie karnetu. Trenowałem z paczką kumpli i czasem z moim starszym bratem. Tak naprawdę dopiero na dwa lata przed pierwszym startem zacząłem trenować na normalnej siłowni.

adam2

7. W jakiej kategorii wagowej najlepiej się czujesz? Czy zamierzasz przejść do wyższej, czy zostaniesz w obecnej?
Kiedyś miałem troszeczkę inne priorytety za wszelką cenę chciałem zbudować wielką masę, najlepiej czuję się w kat do 100kg i jeżeli będę startować to najprawdopodobniej w tej kategorii. Myślę, że przy tej wadze mam najlepsze proporcje.

8. Kulturystyka to dość wymagający sport, zwłaszcza pod względem finansowym. Liczyłeś może ile jesteś w stanie wydać pieniędzy na ten sport? (np. w przekroju miesiąca).
O tak to bardzo drogi sport! Nie będę pisał o konkretnych sumach, bo może to czytać ktoś ze skarbówki ;) Generalnie w obecnych czasach na obecnym poziomie można w siebie zainwestować praktycznie każdą sumę jednak kiedyś startowałem przy minimalnym budżecie i też robiłem super formę z poprążkowanymi mięśniami.

9. Kulturyści często prowadzą samotny tryb życia, gdyż wiele osób nie rozumie ich stylu życia (rezygnacja z imprez, ścisła dieta itd.) Jak jest u Ciebie? Rodzina od zawsze akceptowała Twoją drogę życiową? Znajomi nie śmiali się z twoich zainteresowań?
Reżim przygotowania do zawodów i okres startowy wymaga pewnych poświęceń nie tylko w kulturystyce ale i w innych dyscyplinach. Jeżeli masz rodzinę, która cię kocha zrozumie to.

10. Wołowina, Kurczak, Indyk, Ryby – Na czym głównie opierasz swoją dietę?
W tej chwili jeżeli chodzi o mięsa to bazuję na rybach i wołowinie. Kurczaki jem bardzo sporadycznie indyka częściej

Adam Adamski

Komentarze