Adam Jabłoński JABI, część 2 wywiadu

14. Kto był dla Ciebie inspiracją do rozpoczęcia treningu siłowego?
Arnold, Van Damme mega dla mnie wyglądali, ale nie byli jakaś większa inspiracją, bardziej chodziło o polepszenie własnej sylwetki. Po prostu chciałem mieć większe mięśnie, być bardziej wyrzeźbiony ale coś podświadomie mnie trzymało, żeby trzymać proporcje sylwetki – oczywiście mówię tutaj o górnej połowie ciała, bo nogi ćwiczyłem sporadycznie i nie myślałem, że są tak ważne w tym sporcie.

15. Jak zaczęła się Twoja przygoda z bodybuildingiem?
Tak jak na samym początku wspomniałem, jako nastolatek miałem wiele hobby, zainteresowań, przed siłownią ostatnim hobby była jazda na rowerach, albo raczej zjeżdżanie na nich.
Wtedy po małym wypadku, przestałem jeździć. W tym momencie zacząłem tyć brzuch zaczął obrastać w tłuszcz, dodatkowo zobaczyłem jak wygląda kolega, który ćwiczył na siłowni, jego sylwetka była ekstra i też chciałem taką mieć.
Prosta historia, zacząłem ćwiczyć, czytałem dużo artykułów, śledziłem fora internetowe związane z siłownią.
Nie mogłem się doczekać pierwszej kreatyny, w międzyczasie uzbierałem pieniądze na białko, aminokwasy, tuńczyki, twaróg i ćwiczyłem, wciągnęło mnie to od razu, na początku ćwiczyłem na siłowni w szkole średniej później z roku na rok przenosiłem się na większe siłownie poznając mnóstwo ludzi zajmujących się tym sportem.
I tak po 9 latach zadałem sobie pytanie po co mam dalej rozwijać swoją sylwetkę skoro już jest ok.
W tym okresie poznałem Tomka Lecha i Dawida Gelera i można powiedzieć, że to Oni pchnęli mnie w kierunku zawodów, poczułem chęć zmierzenia się z takimi, a nawet większymi pasjonatami kulturystyki co ja i tak wystartowałem w Debiutach 2012, następnie wystartowałem VII Pucharze Ziemi Puckiej w Kulturystyce do 90 kg zajmując 3 miejsce
To były 2 starty w 2012 roku, po zawodach zapragnąłem wystartować w Mistrzostwach Polski i tak przepracowałem cały rok.

16. 3 ćwiczenia bez których nie wyobrażasz sobie treningu.
1. Uginanie ramion z sztangielkami na bicepsa.
2. Wyciskanie obojętnie jakie aby tylko wyciskać na klatkę i poczuć jak krew dopływa do mięśni.
3. Pompki na poręczach

IMG_9945

17. Poza bodybuildingiem masz jakieś inne zainteresowania? Jak tak to jakie?
Jasne, że mam. Bardzo lubię robić zdjęcia motywacyjne i na zawodach, nagrywać filmiki i je później montować, lubię też gotować ;-) Ale uwaga – tylko dobre jedzenie, monotonne posiłki mnie męczą totalnie.

18. Czy stosujesz cheat meale, jak często i jak wyglądają.
A jest taki cheat zdrowy i dobry ciężko go wykonać ale proszę :

19. Jak jest zawartość Twojej lodówki.
Heh, znajdziecie w niej wszystko do jedzenia :-D

20. Jakiej muzyki słuchasz podczas treningów.
Różnej, naprawdę różnej ale takiej, która ma coś w sobie motywującego – nawet stworzyłem własne PLAY LISTY z muzyką motywującą możecie jej posłuchać na moim kanale YouTube :

21. Jakie błędy popełniałeś na początku swojej przygody z bodybuildingiem.
Jakie błędy: Biegałem – bardzo dużo z wysokim tętnem, przy małej podaży węglowodanów i tłuszczy, masa mięśniowa, którą tworzyłem przez okres masowy znikała wraz z tkanką tłuszczową.
Błędne kółko, przetrenowywałem się, rzadko zmieniałem plany treningowe i nie słuchałem swojego ciała. Po prostu chciałem za bardzo i na szybko, tak się nie da ten sport jest dla cierpliwych.

22. Jeśli masz ochotę, napisz proszę swoje największe osiągi siłowe?
W osiągi pobawię się w nadchodzącym okresie budowania masy i siły, ale zdradzę, że kiedyś dawno dawno temu wycisnąłem 175 kg lub 185 kg na ławce. Nie bawiłem się w duże ciężary bo zawsze interesowały mnie proporcje i sylwetka, niestety teraz doszedłem do momentu gdzie oczywiście z głową będę musiał zwiększyć masę mięśniową i przez to używać większych ciężarów.

23. Jak można się z Tobą skontaktować?
Poprzez mojego FanPage’a – www.facebook.com/JABI.Adam

24. Jak wygląda Twoja aktualna dieta (ulubione posiłki, itd.)

Oczywiście teraz po zawodach nie trzymam max diety, ale 4 pierwsze posiłki są zawsze plus odżywki po treningu czyli Vitargo i Izolat wygląda to tak.
1 POSIŁEK :
150 gram chleba razowego
50 gram Isolate 100
2 POSIŁEK :
75 gram ryżu basmatii
200 gram grillowanej/gotowanej piersi z indyka
5 gram oleju lnianego
dodatek jakieś sosu
3 POSIŁEK :
75 gram ryżu basmatii
200 gram grillowanej/gotowanej piersi z indyka
5 gram oleju lnianego
dodatek jakieś sosu
4 POSIŁEK :
75 gram ryżu basmatii
200 gram grillowanej/gotowanej piersi z indyka
5 gram oleju lnianego
dodatek jakieś sosu
5 POSIŁEK :
70 gram Vitargo
50 gram Isolate 100
6 POSIŁEK :
200 gram grillowanej piersi z indyka/ Wołowina / 50 gram Isolate 100

25. Czy według Ciebie kaloria jest równa kalorii? Jakie jest Twoje zdanie na ten temat.
No jasne, że jest – wystarczy użyć zwykłego glukometra i zobaczyć jak cukier szaleje po białym pieczywie czyli prostych węglowodanach bez błonnika. W okresach gdzie potrzeba szybko energii można użyć takich węglowodanów, a podczas dnia lepiej opierać się na węglowodanach złożonych i trzymać stabilnie cukier w normie, zapobiegnie to wilczemu apetytowi i w podjadaniu, a to z kolei odbije się pozytywnie na naszej sylwetce i zdrowiu.

26. Czy wliczasz białko roślinne do swojej diety?
Kiedyś wliczałem, teraz opieram się na zwierzęcym (przed zawodami tylko i wyłącznie), ale przykładowo. Jeśli powiedzmy ważę 100 kg i mam zapotrzebowanie 2,5 grama białka na kilogram masy ciała, a z białka zwierzęcego wychodzi mi tylko 230 gram białka to sobie doliczę te 20 gram z białka roślinnego – nie podam w paranoje.

Komentarze