Kamil Szadkowski, wywiad

1. Maj 2005 rok, Szczecin, godziny wieczorne, klub „Soho”. Co się wydarzyło tego feralnego dnia? Mógłbyś przybliżyć okoliczności tego wydarzenia?
Na to pytanie należy szukać odpowiedzi gdzie indziej… Ile osób, tyle wersji (zwłaszcza internetowe historie mnie śmieszą:))

2. Po tym wydarzeniu spędziłeś 6 tygodni w śpiączce. Jaka była twoje reakcja na słowa lekarza, który nie dawał Ci szansy na normalne życie, bo jak wiadomo przed wypadkiem prowadziłeś aktywne życie?
Z początku złość, która szybko przeszła w myśl „ja Wam pokaże!”

3. Jak przebiega Twoja rehabilitacja, czy jest szansa, abyś bez pomocy „wagonika” stanął na nogi?
Na ta chwile nie, co prawda moja rodzina i Kobieta głęboko wierzą, ze to kwestia najwyżej paru lat, ja jestem jednak sceptycznie nastawiony.

4. Wielokrotnie mówiłeś, że nie byłeś święty. Jakbyś mógł cofnąć czas, co byś zmienił?
Inaczej, nie byłem aż taki święty jak wykreowały mnie media, co nie oznacza ze byłem „typem spod ciemnej gwiazdy”, gangsterem itp. Byłem zwykłym 18 latkiem lubiącym się bawić. Co bym zmienił? Na pewno SPRÓBOWAŁBYM (bo ostatecznie właśnie takie traumatyczne zdarzenia pokazują z jakim typem człowieka się obcuje) taczać się ludźmi mniej fałszywymi, no i nie porzuciłbym deskorolki, bo „jazda na desce to z… sprawa” jak głosiła dawna reklama mality.

Kamil Szadkowski

5. Dostałeś od losu drugą szansę. Jak zamierzać ją wykorzystać? (czy chciałbyś zostać motywatorem, chcesz żyć z kulturystyki?)
Chciałbym z pewnością motywować innych (tak jak mam nadzieję robię to do tej pory), z tym ze na większa skalę.

6. Co byś powiedział osobom niepełnosprawnym, które często poddają się w walce o lepsze jutro?
Tu nie ma co się poddawać, czas ucieka, a życie mam tylko jedno, więc biegiem na trening, szykować posiłki, douczać się.

7. Jakie są Kamilu Twoje plany na przyszłość (do jakich zawodów się przygotowujesz?)
Czas pokaże, może wyjdę na jesień, chociaż przewiduje raczej pojawić się na scenie wiosną (już na tę chwilę jestem zaproszony na targi bodypower expo w Wielkiej Brytanii, więc tam wypadałoby godnie reprezentować nasz kraj.

8. Kto Ci dodaje sił do dalszej walki z przeciwnościami losu (skąd czerpiesz motywacje)?
Ta osoba jestem ja… to mój styl życia i do niego dawno przywykłem.

9. Prowadzisz dzienniki treningowe na popularnych forach internetowych, jaki jest ich cel? (chcesz pokazać młodym ludziom, że nie ma wymówek?)
Prowadziłem…, aktualnie wybieram fanpage, ponieważ uważam, że w taki sposób dotrę do szerszego grona odbiorców. Jest to zresztą czasochłonne – pisanie na pięciu rożnych forach (zwłaszcza ze pisze 10-20x wolniej niż Wy…), a czas ten wole spożytkować w inny sposób.

10. Jak Kamilu wygląda obecnie Twoja dieta, czy dalej opierasz ją na wątróbkach, czy jesz bardziej urozmaicenie?
Zależnie od okresu, białka czerpię głownie z piersi z kurczaka, z chudego twarogu, wątróbki drobiowej, czy serca drobiowego. Węglowodany to przeważnie ryz, od czasu do czasu płatki owsiane mojej Kobiety (np. gdy rano spieszymy się na trening), proszek zasadowy, aby ograniczyć koszta, a się nie zakwasić przez brak warzyw.

Kamil Szadkowski

11. Utrzymujesz się z zasiłku, który wynosi 400 zł. Jak radzisz sobie w normalnym życiu, bo jak wiadomo życie nie jest tanie, zważywszy, że kulturystyka na zawodowym poziomie troszkę kosztuje? Pomagają Ci sponsorzy, zwykli ludzie?
Nie jestem zawodowcem. Pomaga mi moja rodzina, przyjaciele, wspiera mnie m-z.pl, uns-supplements.com, ekipa www.paker.co.uk , pomagali fani, ale odkąd pomagają mi wyżej wymienione firmy zrezygnowałem z pomocy „zwykłych” ludzi, siłownie także mam darmową.

12. Jakiej muzyki słuchasz na treningu?
Zależy od nastroju, głownie rap i mocne brzmienia (heavy metal i wszelkie „odnogi”)

13. Widzę, że jesteś entuzjastą tatuowania swojego ciała? Kiedy zrobiłeś swój pierwszy tatuaż, czy planujesz kolejne tatuaże? Tribal zachodzący na twarz, jesteś z niego zadowolony?
W wieku 16 pojawił się pierwszy wzorek, w wieku 18 lat miałem 60% tatuaży:) Resztę dorobiłem już po wypadku (w roku bodaj 2009) Jasne ze planuje:) a czemu mam nie być zadowolony z tego tatuażu?

14. Masz jakieś inne zainteresowania, oprócz kulturystyki?
Jasne. Przede wszystkim filmy, seriale, muzyka, czyli standard:)

„Lekarze mówili, że będę warzywem”

15. Jak wygląda Twoja suplementacja na co dzień (sponsorzy wspierają Ciebie?)
Głównie białko i witaminy, reszta zależy od sponsorów.

16. Kto był dla Ciebie inspiracją do rozpoczęcia treningu siłowego?
Już nie pamiętam, chyba od filmu Rocky zaczęła się moja przygoda z BB (dobre 15 lat temu)

Komentarze