Karol Małecki, część 3 wywiadu

1. Gdzie widzisz się Karolu za 5 lat?

Nie wybiegam tak daleko w przyszłość. Na razie skupiam się jeszcze przez najbliższych 15 miesięcy na rozbudowie swojej masy mięśniowej i zamierzam się przygotować do Mistrzostw Świata 2016.

2. Swoją przygodę z kulturystyką zaczynałeś od schudnięcia, czy przymasowania?

Od 10 roku życia jestem w sporcie i nigdy nie miałem problemu z nadwagą. Wtedy nie uprawiałem kulturystyki, tylko sporty walki i trwało to 10 lat. Kiedy zmieniłem swój trening na kulturystyczny, moja masa mięśniowa zaczęła się zwiększać ale bez jakiegoś specjalnego zalewania.

3. W wieku 16 lat zacząłeś chodzić na siłownie, gdzie trenowałeś początkowo: w profesjonalnym Fitness Clubie, czy jak większość wywodzisz się z piwniczanych, prowizorycznych siłowni?

Dokładnie jak miałem 16 lat to pierwszy raz poszedłem na siłownie, ale wtedy jeszcze przez 4 lata, sporty walki bardziej mnie interesowały. Zaczynałem oczywiście w piwnicy, a później w garażu. Zimą było tak zimno, że ćwiczyliśmy w dwóch parach spodni , w dwóch bluzach, czapce i rękawiczkach. Nikt nigdy nie wymiękał. W domu od zawsze miałem drążek i od zawsze podciągałem się na nim.

Karol Małecki

4. W jakiej kategorii wagowej najlepiej się czujesz? Czy zamierzasz przejść do wyższej, czy zostaniesz w obecnej?

Właśnie przeszedłem do kategorii 80kg i tu zamierzam zostać, myślę, że jak rozbuduję swoją masę mięśniową to na weryfikacjach będzie równo 80.

5. Kulturystyka to dość wymagający sport, zwłaszcza pod względem finansowym. Liczyłeś może ile jesteś w stanie wydać pieniędzy na ten sport? (np. w przekroju miesiąca).

Na początku liczyłem, teraz już nie. Nie chcę się denerwować. Traktuje to jako mój styl życia.

6. Kulturyści często prowadzą samotny tryb życia, gdyż wiele osób nie rozumie ich stylu życia (rezygnacja z imprez, ścisła dieta itd.) Jak jest u Ciebie? Rodzina od zawsze akceptowała Twoją drogę życiową? Znajomi nie śmiali się z twoich zainteresowań?

Sport jest od zawsze w moim życiu, nie ma w moim towarzystwie osób, które nie ćwiczą, wszyscy doskonale to rozumieją. Moja rodzina od zawsze wspierała mnie w tym co robiłem i dalej robię.

7. Wołowina, Kurczak, Indyk, Ryby – Na czym głównie opierasz swoją dietę?

Głównie z białka – kurczak/indyk, ryby, jajka, twarogi chude, serki wiejskie, izobat białka serwatki. Węglowodany – ryż, makaron, kasza, ziemniaki, płatki owsiane, pieczywo żytnie pełnoziarniste lub razowe. Tłuszcze – oleje tłoczone na zimno – olej lniany, olej z wiesiołka, orzechy – migdały, laskowe, włoskie, ziemne, pistacje, nerkowce, masło orzechowe.

Karol Małecki

Komentarze