Piotr Borecki, część 1 wywiadu

1. Czy mógłbyś powiedzieć kilka słów o sobie (osiągnięcia, zainteresowania)?
Cześć jestem Piotr Borecki mam obecnie 23 lata, 171cm wzrostu. Interesuje się głównie sportami sylwetkowy, street workout. Jeżeli chodzi o osiągnięcia to najważniejsze zdobyłem w tym roku: Mistrzostwo Europy Juniorów +75kg, Mistrzostwo Polski Seniorów do 85kg (jako pierwszy w historii junior wygrałem MP seniorów) z ważnych tytułów warto tez wymienić V-ce Mistrzostwo Europy Juniorów +75kg w 2011 r, 6ms-ce na Mistrzostwach Świata Juniorów do 75kg w 2010, 5 ms-ce na MEJ w kulturystyce klasycznej w 2010, 4 ms-ce na MEJ do 75kg w 2012 r, kilkukrotne MPJ i inne :P

Piotr Borecki

2. Jakie są Twoje plany na przyszłość (na jakich zawodach się pojawisz)?
Obecnie będę zaczynał przygotowania do Mistrzostw Świata Juniorów, które będą miały miejsce na początku października w Meksyku i możliwe ze zobaczycie mnie również na Arnold Classic, które będą jakieś 2 tyg. wcześniej. To są imprezy, na które forma musi być na 100%

3. Jaki system treningowy najlepiej na Ciebie działa?
Nie wiem, o co do końca chodzi Wam w tym pytaniu, ale najlepsza technika dla mnie jest właśnie mały ciężar i powolny ruch ekscentryczny, krótkie przerwy i zakres powtórzeń od 10 do 12. Trening 6x w tyg., gdzie słabsze partie trenowane są 2 razy w tyg. Raz ciężej, a drugi raz technicznie.

4. Z jakiej partii jesteś najbardziej dumny, a którą uważasz za swoją piętę achillesową?
Hmm wydaje mi się ze mięsnie grzbietu to moja najmocniejsza strona, a co do słabych to w dalszym ciągu skupiam duża uwagę na mięśniach kończyn dolnych

5. Bez jakiego suplementu nie wyobrażasz sobie życia?
Jak dla mnie to tylko BCAA jest czymś, czego potrzebuje i nie jestem w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości z pożywienia oraz witaminy i minerały.

6. Wskazówki, jakie miałbyś dla młodych adeptów siłowni.
Pamiętajcie nie ciężar, a technika zrobią z Ciebie zawodnika to motto, którym zawsze sie kieruje.

7. Skąd czerpiesz motywację?
Najbardziej motywujące są dla mnie widoczne postępy, sukcesy i porażki, bo to one pokazują ile jeszcze trzeba włożyć pracy by być numerem jeden.

8. Czy miałeś kiedykolwiek chwile zwątpienia i jak sobie z nimi radziłeś?
Raczej nie, jeśli tak to jakieś chwilowe, wynikające z niewyspania i zmęczenia, ale wtedy zawsze przypominam sobie, ze konkurencja nie śpi i musze dać z siebie przynajmniej 100%

Piotr Borecki

9. 3 ćwiczenia, bez których nie wyobrażasz sobie treningu.
To zależy od partii, ale powiedzmy, że podciąganie, wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia i przysiad to ćwiczenia, które są moim zdaniem jednymi z lepszych.

10. Poza bodybuildingiem masz jakieś inne zainteresowania?
Hmm… mało czasu na jakieś inne zainteresowania z powodu studiów i pracy, ale lubię wyskoczyć do kina lub obejrzeć jakiś dobry serial. Dużo czasu spędzam też z moją dziewczyną. Czasami dla odmiany ze znajomymi robimy trening street workoutu, polecam każdemu chociaż spróbować.

11. Czy stosujesz cheat meale, jak często i jak wyglądają?
Nie, uważam, że mi nie służą, a często mogą nawet zaszkodzić i są wymówką dla słabych psychicznie, którzy nie potrafią wytrzymać rygoru diety.

Komentarze