Piotr Głuchowski, część 1 wywiadu

1. Kilka słów o sobie.
Urodzony 07.11.1971 roku w Kaliszu. Mąż wspaniałej zony i cudownych dzieci. Mam osiemnastoletniego syna Kubę, 5,5 letnią Wiktorię i 3,5 letnią Olimpię. Jestem Mistrzem Świata, Europy i Polski w Kulturystyce, trenerem kadry i przewodniczącym rady sędziowskiej w federacji NAC.

Moje zainteresowania to jazda konna, jesteśmy z zona szczęśliwymi posiadaczami 3 koni, ogiera fryzyjskiego i arabskiego oraz wakacjach quarter horse.

2. Czy uprawianie kulturystyki w Polsce może być pracą na pełen etat?
Myślę, że większość kulturystów żyje z tego sportu np. pracując w fitness klubach jako instruktorzy lub trenerzy personalni lub pracują w sklepach z odżywkami lub są ich właścicielami. Co niektórzy reklamują rożne firmy. Ja mam podpisane 3 kontrakty na reklamę z firmą Olimp, chyba największym producentem odżywek i suplementów w Polsce, z firmą Bauer Fitness, producentem sprzętu siłowego oraz z Lion Fit, która zajmuje się cateringiem.
Nie tylko reklamuje te firmy, ale także ściśle współpracuje z nimi przy tworzeniu produktów. Jestem również właścicielem 3 firm Fit4u, w której zajmuje się prowadzeniem zawodników i osób, które chcą poprawić swoją sylwetkę, ECS placówka kształcenia ustawicznego, zajmująca się szkoleniem na instruktorów rożnych dyscyplin sportowych oraz jeszcze jednej firmy (w trakcie zakładania), która będzie zajmować się produkcją innowacyjnego sprzętu siłowego.

 Adam Głuchowski

3. Co generuje większy przychód (sponsorzy, występy, czy własna działalność)?
Na pewno nie występy, a czy własna firmy czy sponsorzy to zależy. W jednym miesiącu może być większy dochód z jednego a w drugim z drugiego.

4. Czy wliczasz białko roślinne do swojej diety?
Raczej nie wliczam, a poza tym ja niewiele zjadam węglowodanów, więc i niewiele też białka roślinnego spożywam.

5. Jaki system treningowy najlepiej na Ciebie działa?
Najlepiej działa na mnie system treningowy, który w danej chwili muszę trenować, trenuje cyklicznie i co jakiś czas zmieniam metody, ćwiczenia, dni treningowe. Co do obciążeń to w ostatnim czasie z racji przebytych kontuzji jestem zmuszony lubić raczej te mniejsze.

6. Jakie są Twoje plany na przyszłość?
Start w 2015 r. na mistrzostwach świata NAC, które odbędą się w Warszawie.

7. Z jakiej partii jesteś najbardziej dumny, a którą uważasz za swoją piętę achillesową?
Dopóki startuje to nie rozmawiam na ten temat, choć zdaje sobie sprawę, że troszkę, choć niedużo brakuje mi jeszcze do ideału.

8. Jaka jest Twoja ulubiona forma cardio?
Intensywny marsz w terenie na świeżym powietrzu.

9. Bez jakiego suplementu nie wyobrażasz sobie życia?
Bez przesady, choć najbardziej pomocna u mnie jest odżywka białkowa System Protein 80 lub Whey Protein Complex. Dzięki nim moje życie jest łatwiejsze, przyjemniejsze i smaczniejsze.

10. Jaka jest twoja suplementacja na co dzień?
Stosuje dosyć szeroką i zmienną suplementację w zależności od celu treningowego, choć niektóre z nich są wkomponowane na stałe np.: SP80 i WPC a także Bcaa Xplode, glutamina Xplode, Witamin Multiple Sport, Gold Wita Anty Oxy, Reanimator.

12. Skąd czerpiesz motywacje?
Chyba z tego, że nadal mam ochotę być jak najlepszym.

13. Czy miałeś kiedykolwiek chwile zwątpienia i jak sobie z nimi radziłeś?
Jeśli były to na tyle krótkie, że ich nie pamiętam, ja naprawdę lubię ten sport i lubię go uprawiać.

Komentarze