Piotr Głuchowski, część 2 wywiadu

14. Kto był dla Ciebie inspiracją do rozpoczęcia treningu siłowego?
Nie mam pojęcia. Chyba urodziłem się po to, by być kulturystą. W wieku 9 lat wiedziałem już, że będę kulturystą, wiedziała także o tym mojej najbliższa rodzina, nauczyciele oraz koledzy ze szkoły podstawowej. Tak naprawdę inspiracja dla mnie były mięśnie, zwracałam na uwagę na wszystkie istoty (ludzie, konie, psy), które miały duże, widoczne mięśnie.

15. Jak zaczęła się Twoja przygoda z bodybuildingiem?
Jak już wspomniałem wcześniej zawsze fascynowały mnie mięśnie, ale dopiero w 1980 roku, gdy zobaczyłem w gazecie „Sportowiec” zdjęcia kulturystów, podjąłem decyzje, że też będę tak wyglądał i w ten sposób żył. Jednak treningi rozpocząłem dopiero 12 października 1987 roku, kiedy to wraz z kilkoma kolegami wyremontowaliśmy piwnice i wyposażyliśmy ją w sprzęt do ćwiczeń.

Piotr Głuchowski

16. 3 ćwiczenia, bez których nie wyobrażasz sobie treningu?
Nie mam ulubionych ćwiczeń, jestem profesjonalnym zawodnikiem, wiec wykonuje ćwiczenia, które są mi potrzebne do osiągnięcia zamierzonego celu.

17. Poza bodybuildingiem masz jakieś inne zainteresowania?
Oczywiście. Uwielbiam czytać, jeździć konno, wymyślać nowe pomysły na życie i realizować je, a wszystko to najchętniej razem z żoną i moimi dziećmi.

18. Czy stosujesz cheat meale, jak często i jak wyglądają?
 Nigdy nie specjalnie, jeśli juz to spontanicznie i są to produkty zdrowe, niewyrządzające organizmowi krzywdy.

19. Jak jest zawartość Twojej lodówki?
Przeróżna, bo mam małe dzieci, ale i tak znajdują sie w niej produkty zdrowe, jak najmniej przetworzone i bez konserwantów.

20. Jakiej muzyki słuchasz podczas treningów?
Jestem zmuszony do przeróżnej, bo nie jestem sam na sali, ale najchętniej słuchałbym bicia własnego serca.

21. Jakie błędy popełniałeś na początku swojej przygody z bodybuildingiem?
Bardzo duży błąd, że za często robiłem zbyt intensywne treningi, nawet w takich momentach, w których nie powinienem trenować np.: podczas choroby, intensywnego trybu życia itp.

Piotr Głuchowski

22. Jeśli masz ochotę, napisz proszę swoje największe osiągi?
Maksymalne osiągnięcia nie są strasznie imponujące, ale mogę się pochwalić, że ze sztanga 260kg wykonałem 15 pełnych przysiadów, a ze sztanga 100kg wykonałem bez przerwy 100 przysiadów, sztanga 180kg na ławce poziomej wycisnąłem 21razy.

23. Jak można się z Tobą skontaktować?
Najlepiej przez facebook wpisując Piotrek Głuchowski.

24. Czy według Ciebie kaloria jest równa kalorii? (Bardzo popularne są teraz hasła, że nie ma różnicy międzywęglowodanami. Białe pieczywo = pełnoziarniste itd.) Jakie jest Twoje zdanie?
Nie mam pojęcia skąd się to wzięło, oczywiście, że nie uważam w ten sposób i dużo bym musiał tu pisać, żeby udowodnić, że tak nie jest, a jest to temat na długi artykuł.

25. Organizujesz kursy instruktorskie ECS, kiedy narodził się ten pomysł?
Pomysł narodził sie po kilku latach pracy w konkurencyjnej teraz szkole, żona mojego przyjaciela zapytała mnie, dlaczego nie robię tego sam, a ja jej odpowiedziałem, że nienawidzę załatwiać spraw biurowych. Ona spytała, czy jeśli się tym zajmie to czy wezmę ja na wspólniczkę? No i tak powstało ECS. Praca ta daje mi wiele satysfakcji i jak zauważyłem również i kursantom, jak nie wszystkim to przynajmniej większości.

Komentarze