Piotr Głuchowski, część 3 wywiadu

1. Gdzie widzisz się Piotrze za 5 lat?

Jako Gubernator Kalifornii. A tak poważnie to zamierzam dalej zajmować się sportami sylwetkowymi i udzielać się jako trener indywidualny oraz jako trener kadry federacji NAC i dbać o to, by zawodnicy mieli jak najlepiej, bo gdy oni będą zadowoleni to i federacja będzie jeszcze mocniejsza. W następnym roku chce zorganizować zawody międzynarodowe w sportach sylwetkowych nazwane moim nazwiskiem. Mam zamiar nadal współpracować z firmą Olimp-Biogenix oraz z firmą Bauer Fitness i konstruować innowacyjne maszyny. Mam zamiar również wprowadzić nową dyscyplinę sportu.

2. Planujesz jeszcze wyjść na scenę kulturystyczną? Jeśli tak to kiedy?

Na dzień dzisiejszy stwierdzam, że nie będę już startował, ale to czas pokaże jak to będzie za rok, dwa, bo nadal kocham ten sport i lubię trenować i za każdym razem kiedy stoję na scenie jako sędzia, zadaje sobie pytanie: Czy to na pewno już koniec?

adam3

3. Jaki jest Twój największy sukces jako trenera?

Nie potrafię wskazać największego sukcesu, wszystko zależy od strony z której spojrzymy,bo sukcesem jest na pewno to, że byłem trenerem takich gwiazd jak Robert Piotrkowicz, Radek Słodkiewicz, Darek Karpiński, Hubert Olborski, Ani Guzik, Joanny Zapolskiej (wtedy jeszcze Kurzacz) i wielu innych zwycięzców Mistrzostw Polski , Europy i Świata. Sukcesem mogę nazwać to że wielu zawodników i zawodniczek osiągnęło przy mnie swoją życiowa formę, mimo że nigdy nie udało im się wygrać. Sukcesem mogę tez nazwać chwile, gdy zawodnicy z kadry osiągają sukcesy międzynarodowe, bo to ja, jako trener miałem obowiązek wybrać kadrę.

4. Kai Greene, Phil Heath, Shawn Rhoden, Dexter Jackson, Mamdouh Elssbiay, a może ktoś inny? Która sylwetka jest Ci najbliższa?

Każdego z tych zawodników cenię za coś innego, ale żadna z tych sylwetek nie jest w moim typie.

5. Swoją przygodę z kulturystyką zaczynałeś od schudnięcia, czy nabrania masy?

Swoją przygodę z kulturystykę rozpocząłem dlatego, bo chciałem być kulturysta. Trenować zacząłem dopiero mając 17 lat, ale zdecydowany byłem już od momentu, gdy miałem niespełna 9 lat. Byłem w miarę dobrze zbudowanym młodzieńcem dzięki uprawianiu innych dyscyplin sportowych i nie musiałem się odchudzać.

6. Nie tęsknisz czasem Piotrze za klimatem Oldscholowych siłowni, dzisiejsze nowoczesne siłowni to często miejsca spotkań biznesowych, a nie przystań na drodze do wymarzonej sylwetki?

Nie jest dla mnie jaki standard, wykończenie będzie miała siłownia w której ćwiczę, czy będą klamki złote czy stalowe, czy sprzęt będzie w nowoczesnej linii czy starszego typu, ważne żeby był on funkcjonalny i żeby warunki i wyposażenie siłowni pozwalało na wykonanie dobrego i bezpiecznego treningu, lubię również jeśli barek jest zaopatrzony w dobrej jakości suplementy i odzywki.

7. Mało kto wie, ale kiedyś uprawiałeś zdecydowanie inną dyscyplinę sportową, a mianowicie bieganie. Co popchnęło Cię w świat sztang, sztangielek i odważników?

Tak jak wcześniej wspomniałem, chciałem trenować już od 9 tego roku życia, ale nie miałem możliwości, więc trenowałem inne dyscypliny sportu i najdłużej zatrzymałem się przy bieganiu, bo tak jak kulturystyka jest to sport indywidualny polegający na pokonywaniu własnych słabości.

Adam Głuchowski

8. Kulturystyka to dość wymagający sport, zwłaszcza pod względem finansowym. Liczyłeś może ile jesteś w stanie wydać pieniędzy na ten sport? (np. w przekroju miesiąca).

Nigdy nie liczyłem i ile ich bym miał to tyle prawdopodobnie bym wydał (trening, suplementacja, regeneracja i wiedza), nie zapominając oczywiście o potrzebach rodziny.

9. Kulturyści często prowadzą samotny tryb życia, gdyż wiele osób nie rozumie ich stylu życia (rezygnacja z imprez, ścisła dieta itd.) Jak jest u Ciebie? Rodzina od zawsze akceptowała Twoją drogę życiową? Znajomi nie śmiali się z twoich zainteresowań?

Moja żona poznała mnie jako zawodnika, więc wiedziała na co się decyduje. Moje dzieci tym bardziej, z żoną poznałem się na siłowni, więc choć trochę wiedziała na czym to polega, a dla dzieci jestem autorytetem, więc nie jest źle.

10. Wołowina, Kurczak, Indyk, Ryby, Jaja, a może proteiny z prochu – Na czym głównie opierasz swoją dietę, jeśli chodzi o proteiny?

 Wołowina, tłuste ryby, jajka i odżywki Olimp i Biogenix. Są to źródła białka, które mi najlepiej służą.

Komentarze