Szymon Łada, część 2 Wywiadu

10. Kto był dla Ciebie inspiracją do rozpoczęcia treningu siłowego?

Ciężko określić co mnie dokładnie zainspirowało, zawsze lubiłem sport i byłem dzieckiem wysportowanym. Lekcje w-fu były dla mnie przyjemnością, ale na pewno sylwetki Arnolda i i S. Stallona w takich filmach jak Terminator i Rocky bardzo mi imponowały i kiedyś sobie powiedziałem, że też będę dobrze zbudowany.
Później zacząłem interesować się zawodami Strong-man. Pierwsze obejrzałem chyba w 1999 roku, jeszcze za czasów Jana Cubera i od tego czasu obejrzałem większość zawodów, które były emitowane wówczas w TV, a kiedy Pudzian został Mistrzem Świata w 2002 roku to utwierdziło mnie w przekonaniu, że chcę przerzucać ciężary na siłowni i być silnym i dobrze zbudowanym, ale kulturystykę poznałem nieco później.

11. Jak zaczęła się Twoja przygoda z bodybuildingiem?

Trenuję na siłowni od 2004 roku, ale o zawodach pomyślałem dopiero w roku 2007, kiedy pierwszy raz byłem na Pucharze Polski, wtedy powiedziałem sobie, że za rok chce tam wystartować i tak się stało, zdobyłem wtedy brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów.

10593211_943694012311737_4839160823867596511_n

12. 5 ćwiczeń bez których nie wyobrażasz sobie treningu.

Wyciskanie na maszynie Smitha na barki, wyciskanie sztangielek na ławce skośnej, przysiady ze sztangą, przyciąganie na wyciągu dolnym na plecy, rozpiętki na butterfly .

13. Poza bodybuildingiem masz jakieś inne zainteresowania? Jak tak to jakie?

Oczywiście sport, kibicuje wielu sportowcom i ciesze się z sukcesu Polaków w innych dyscyplinach, które nie są związane z kulturystyką. Moje zainteresowania poza sportowe to aktualne wydarzenia w kraju i na świecie, polityka, muzyka oraz filmy o tematyce kryminalnej.

14. Czy stosujesz cheat meale, jak często i jak one wyglądają?

Nie stosuje w okresie przygotowawczym oszukanych posiłków, jestem zwolennikiem czystej diety przez cały okres przygotowawczy, tylko wtedy mamy pełna kontrolę nad swoją formą. Uważam że posiłki oszukane są dla ludzi, którzy mają słabszą psychikę i muszą sobie jakoś radzić podczas restrykcyjnej diety.

15. Jak jest zawartość Twojej lodówki?

Nic ciekawego, mięso, ryby, jaja, czasami dodatki takie jak jogurt, generalnie bardzo mała gama produktów, tylko to co jest mi w danej chwili potrzebne.

1795993_794614723886334_1348442028_o

16. Jakiej muzyki słuchasz podczas treningów?

Zazwyczaj słucham tego co leci na siłowni. Potrafię trenować przy muzyce, ale także bez niej.

17. Jakie błędy popełniałeś na początku swojej przygody z bodybuildingiem?

Brak diety to był największy błąd na samym początku. Z treningami radziłem sobie nieco lepiej.

18. Jeśli masz ochotę, napisz proszę swoje największe osiągi siłowe?

Ciężar nie jest najważniejszy, ale jest istotny, gdyż to on daje nam bodziec do wzrostu, a poza tym kto z nas nie chce być silny. Osiągnięcia nie są szczególnie wielkie. Obecnych wyników nie znam, ponieważ wyciskania na ławce w ogóle nie wykonuje, ale mając 20 lat i ważąc około 85 kg siadałem z ciężarem 190 kg, ławka była 150 kg, martwy ciąg 210 kg, obecnie nie wiem jakie byłyby wyniki siłowe, ale na pewno niebawem spróbuje. :)

19. Jak wygląda Twoja aktualna dieta?

Aktualna dieta to :
Omlet z 2 żółtek-8 białek jaj, 100 gr płatków do tego owoc i jogurt naturalny.
Kolejne posiłki to mięso około 250 gr na posiłek w zależności od tego na co mam ochotę. Przeważnie jest to kurczak lub inne mięso, ale ostatnio jem więcej wieprzowiny oraz ryb, niż kurczaka.Jako węglowodany najczęściej teraz jem ryż paraboliczny oraz makaron durum i pieczywo razowe.
Ostatni posiłek przed snem jest białkowo tłuszczowy, często mieszam rożne źródła białka np. chudy twaróg + odżywka białkowa typu izolat i orzechy.

20. Gdzie widzisz siebie za 5 lat?

Na treningu, a później w domu z rodziną tak jak od 10 lat to wygląda, mam nadzieje, że z nieco lepszą sylwetką. :)

21. Dlaczego Szymon tak mało Ciebie w mediach społecznościowych? Myślę, że wiele osób chciałoby się dowiedzieć co u Ciebie, zobaczyć jak trenujesz, jesz itd.

Uważam, że kiedy mam coś do merytorycznego do przekazania to jestem aktywny. Osobiście nie mam potrzeby aby codziennie wrzucać zdjęcia tego co aktualnie robię lub jem. Jeżeli ktoś zapyta to chętnie odpowiem, jeżeli jest to oczywiście związane z tematem sportowym. A w dzisiejszych czasach wielu ludzi chce być sławnym za wszelką cenę. Kiedyś ludzie byli sławni i doceniani za to co osiągnęli, teraz jest inaczej. Wyznacznikiem naszej sławy jest to ile mamy polubień strony, a wartość sportowa jest mniej istotna. Sławny staje się ten kto swoje życie prywatne przelewa na internet, wrzuca kontrowersyjne zdjęcia lub filmiki na portale społecznościowe i robi szum wokół siebie. Mnie się taki sposób nie podoba.

10317638_857556360925503_1094514784632721486_o

Komentarze