Tomasz Marzec, część 1 wywiadu

1. Czy mógłbyś powiedzieć kilka słów o sobie?

Zwykły chłopak z szarego i biednego blokowiska, jakich miliony w naszym kraju.

2. Gdzie widzisz się Tomku za 5 lat?

Jeśli chodzi o miejsce to nie mam pojęcia, ale nie ma to znaczenia. Ważne jest to że dalej widzę się na scenie kulturystycznej. Oprócz tego za 5 lat chciałbym mieć już bardziej poukładane życie, mam tu na myśli rodzinę i pieniądze. Do tego chciałbym dotrzeć do większej liczby ludzi, poprzez Internet, bo on daje ogromne możliwości, ale też na żywo. Chciałbym pokazywać że dzisiejszy świat nie ma żadnych ograniczeń i mam nadzieję że będę pokazywał to na swoim przykładzie.

12272705_1002844096440194_206720167_n

3. Kulturystyka to dość wymagający sport, zwłaszcza pod względem finansowym. Liczyłeś może ile jesteś w stanie wydać pieniędzy na ten sport?

Jestem w stanie wydać tyle ile trzeba. A ile wydaje aktualnie na kulturystykę? Około 1500 zł miesięcznie i jest w to wliczone wszystko (dieta, suplementacja, karnet na siłownię)

4. Kulturyści często prowadzą samotny tryb życia, gdyż wiele osób nie rozumie ich stylu życia (rezygnacja z imprez, ścisła dieta itd.) Jak jest u Ciebie? Rodzina od zawsze akceptowała Twoją drogę życiową? Znajomi nie śmiali się z twoich zainteresowań?

Rodzina na początku nie do końca rozumiała, ale mimo to w miarę możliwości pomagała, za to jestem im wdzięczny, bez rodziny nie byłbym tu gdzie jestem. Większość moich bliskich znajomych jest związana z różnymi sportami, więc oni w 100% rozumieli co robię. A co do dalszych znajomych to oczywiście jak można się domyślić, żartowali sobie i nie widzieli w tym żadnego sensu, ale gdy zobaczyli że wyszło z tego coś ciekawego to jakoś ich żarty się skończyły, a zaczęły się pytania i prośby o pomoc.

5. Czy uprawianie kulturystyki w Polsce może być pracą na pełen etat?

Na dzień dzisiejszy niestety nie. Bardzo rzadko zdarzają się nagrody pieniężne za wygranie w zawodach, a jeśli są to i tak nie ma szans aby zwróciły się koszty przygotowań. Jednak to nie znaczy, że nie warto tego robić, bo im wyżej zajdziemy w kręgach kulturystycznych tym większą wiedzą będziemy dysponować, a dzięki temu możemy zarobić dobre pieniądze jako trener, a to dosyć przyjemna praca.

6. Dużo ludzi przecenia wartość suplementów, myśląc, że jest to panaceum na wszelkie problemy. Jaki ty masz stosunek do odżywek? Które uważasz za potrzebne, a które za mniej Przedstaw nam swój mini ranking suplementów diety.

Przeważnie przeceniają, ale uważam, że niektóre suplementy są potrzebne i warto je stosować, a będą są to różne rodzaju witaminy, BCAA, kreatyna, kofeina, glutamina i oczywiście odżywka białkowa. Co do całej reszty nie sądzę aby były konieczne.

12270263_1002844089773528_814160038_n

7. Czy miałeś kiedykolwiek chwile zwątpienia i jak sobie z nimi radziłeś?

Mam je zdecydowanie zbyt często ale mam jasno określone cele, więc wiem co muszę robić aby je osiągnąć. Gdy mam chwilę zwątpienia to staram się przypomnieć sobie klimat zawodów i to co czułem na dekoracji, gdy dowiadywałem się że wygrałem zawody. Wtedy zawsze w głowie rodzą mi się myśli „cholera, chce jeszcze kiedyś to poczuć”.

8. Jakiej muzyki słuchasz podczas treningów?

Na treningu siłowym głównie rock (np. Breaking Benjamin lub Three Days Grace) Na treningu aerobowym przeważnie spokojniejsza, często soundtracki z filmów, jeśli miałbym wymienić kompozytora to najczęściej są to utwory Hansa Zimmera.

9. Cardio czy Interwały? Wyjaśnij dlaczego.

Obie formy treningu są dobre, warto spróbować obu i wybrać samego. Jeśli o mnie chodzi to wolę trening o niższej intensywności.

Komentarze