Zachary Krajniak, część 1 wywiadu

1. Czy mógłbyś powiedzieć kilka słów o sobie?

Nazywam się Zachary. Pochodzę z Wrocławia. Jestem kulturystą i trenerem personalnym.

Więcej o mnie znajduje się na mojej stronie internetowej:

http://zacharykrajniak.com.pl/o-mnie/

Jestem w trakcie przygotowań do zawodów Międzynarodowego Pucharu Polski Federacji NAC, które odbędą się tego roku na jesień. Dokładnie 8 listopada w Ciechanowie.

2. Czy uprawianie kulturystyki w Polsce może być pracą na pełen etat?

Z kulturystyki na tak amatorskim poziomie nie ma pieniędzy. Dopiero gdy zawodnik stanie się zawodowcem zaczynają się już jakieś normalne nagrody czy tam sponsorzy. Zarabiać można wykorzystując swoją wiedzę popartą praktyką w przygotowaniach do zawodów. Treningi personalne, szkolenia, kursy, seminaria, własne siłownie itp.

10621932_801893929832694_974366460_n

3. Co generuje większy przychód (sponsorzy, występy, czy własna działalność)?

W większości przypadków dochody własne.

4. Jaki system treningowy najlepiej na Ciebie działa?

Trenuje mega intensywnie, ciężarowo na niektóre partie obwodowo dużo powtórzeń. Całość można zobaczyć w moich dziennikach treningowych, fanpage’u. Zamieszczę linki później.

5. Jakie są Twoje plany na przyszłość?

Bardziej uzyskanie sylwetki o jakiej marze czyli mistrzowskiej, zawodowej pro sylwetki. Takie podstawowe plany na dzień dzisiejszy to zakwalifikowanie się do Mistrzostw Europy i może Mistrzostw Świata, potem dalsza droga. Chciałbym kiedyś zostać zawodowcem a nie jest łatwo nawet czasami sama sylwetka nie wystarczy, ale do tego długa droga i spore koszta. Także marzę i działam. Może się uda. Takie moje małe marzenie do, którego zbliżam się z każdym treningiem i każdym zjedzonym posiłkiem. Wiem jedno będę startować ile się da, wszystko daje mi mega pozytywną energie. Jak np. przygotowania i rywalizacja na scenie. Teraz nawet już tylko myślę o wyjściu na deski i poczuciu zapachu smaru(bronzera), którego wszyscy zawodnicy, zawodniczki nakładają.

6. Z jakiej partii jesteś najbardziej dumny, a którą uważasz za swoją piętę achillesową?

Plecy i braki to moje najlepsze partie. Najsłabsza jest klatka piersiowa z która walczę. Także z nóg nie jestem zadowolony chce je powiększyć i na tym się skupiam.

10637749_801893916499362_1884422290_n

7. Jaka jest Twoja ulubiona forma cardio?

Moimi „ulubionymi” tzn. najbardziej skutecznymi formami aerobów jest cardio na orbitreku.

8. Bez jakiego suplementu nie wyobrażasz sobie życia?

Nie wyobrażam sobie życia bez białka, bcaa, glutaminy i witamin, które nie zawsze jesteśmy przyswoić tylko z pożywienia.

9. Jaka jest twoja suplementacja na co dzień?

Zależy od okresu w danym jakim jestem czy przed startowy czy off season, w którym staram się poprawić mankamenty sylwetkowe jak i zwiększyć obwody. Głównie moje stałe suplementy to białko, witaminy i glutamina.

10654059_801893919832695_755956765_n

 

Komentarze