10 najbezpieczniejszych składników spalających tłuszcz

Już niebawem wiosna. Wielu z nas zacznie kolejną walkę o upragniony „sześciopak”. Jeśli nie masz tego problemu, szacunek dla Ciebie. Możesz lekturę tego wpisu przełożyć na inny moment.

Aby uzyskać piękny brzuch na wakacje należy trzymać dietę z ujemnym bilansem kalorycznym – to fakt, który nie podlega dyskusji. Aby wspomóc ten proces często sięgamy po spalacze tłuszczu, które niewątpliwie są bardzo pomocne podczas szlifowania formy. Często jednak wybieramy suplementy, które są bezproduktywne w swoim działaniu. Jakie więc składniki powinien posiadać skuteczny produkt? Który produkt wybrać?

Reklamodawcy prześcigają się w chwytliwych hasłach, mających skłonić nas do jego zakupu. I tutaj zaczyna się problem. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu będziecie mieli jasność na jakie produkty warto zwrócić uwagę planując redukcję.

Rock-Hard-Six-Pack-Abs-6-Tips-For-Success

1. Kofeina
Substancja, która świetnie działa na nasz układ nerwowy. Jej głównym zadaniem jest pobudzenie naszego organizmu do podejmowania zwiększonej aktywności fizycznej. Wtedy to pracujemy mocniej, intensywniej co przekuwa się na większą ilość spalanych kalorii. Kofeina wzmacnia również procesy termogeniczne. 200mg kofeiny może zwiększyć tempo podstawowej przemiany materii, aż o 7% (do 3h od jej spożycia). Jeśli chodzi o dawki to warto sprawdzić tolerancję i stopniowo zwiększać jej ilość. ok 3-4mg na kilogram masy ciała będzie odpowiednią ilością tej substancji.

2. Yohimbina
Alkaloid występujący naturalnie w korze drzewa johimbiny lekarskiej (Pausinystalia yohimbe, Corynanthe yohimbe). W medycynie ludowej uważana jest za świetny afrodyzjak, gdyż ułatwia osiągnięcie erekcji. Jednak od niedawna jest stosowana również przez sportowców, głównie dlatego, że silnie działa na układ nerwowy. Yohimbina nasila proces lipolizy, poprzez zwiększenie poziomu noradrenaliny we krwi. Noradrenalina pobudza następnie lipazę do rozpadu trój glicerydów, co prowadzi do uwolnienia kwasów tłuszczowych do krwi. Wiele badań potwierdziło jej skuteczność w walce z opornym tłuszczem. Warto wspomnieć, że johimbina wykonuje kawał świetnej roboty, ale dopiero w końcowym procesie redukcji. Dlaczego nie warto jej stosować od samego początku? Bo na samym początku redukcji nie ucinamy gwałtownie węglowodanów, robimy to dopiero później. Pełną moc Yohimbina pokazuje natomiast w momencie gdy poziom insuliny jest na niskim poziomie. Wtedy to pobudzany jest wcześniej wspomniana noradrenalina, która odpowiada za uwalnianie kwasów tłuszczowych. Proces ten nie odbędzie się w chwili, gdy spożywamy dużą ilość węglowodanów.

3. Synefryna i Oktopamina
Ich źródłem jest wyciąg z gorzkiej pomarańczy. To właśnie z tych owoców pozyskiwane są substancje, które są pomocne w walce z otyłością. Składniki te stymulują nasz organizm do uwalniania noradrenaliny, która natomiast wpływa na uwolnienie kwasów tłuszczowych z komórek tłuszczowych, co w efekcie sprowadza się do utraty zbędnego tłuszczu z naszego organizmu.

747a58cf8527489a93ddf826e6eae39c

4. Piperyna
Alkaloid występujący w pieprzu czarnym. Podobnie jak Synferyna wpływa na lipolizę oraz przyspiesza proces przemiany materii, nasilając termogenezę , polegającą na wytworzeniu ciepła dla utrzymania stałej temperatury ciała. Proces ten powoduje, że organizm nasz wydatkuje więcej energii, co pośrednio przyczynia się do osiągnięcia zamierzonych przez nas efektów. Piperyna zmniejsza również uczucie głodu, imitując przy okazji uczucie sytości.

5. Evodiamina
Naturalnie występuje w owocach Evodia Rutaecarpa. Wspomaga leczenie otyłości. Alkaloid ten sprzyja odchudzaniu, gdyż podobnie jak Piperyna nasila produkcję ciepła, co skutkuje zwiększeniem wydatku energetycznego.

6. Yerba-mate
Są to wysuszone, zmielone liście ostrokrzewu paragwajskiego, rośliny występującej w Ameryce Południowej. Spożywa się ją najczęściej w formie naparu. Napój ten wykazuje działanie zbliżone do kofeiny, w przeciwieństwie do niej spowalnia, a nie przyspiesza akcję serca. Oprócz wielu prozdrowotnych właściwości może sprzyjać również w procesie odchudzania (nasila termogenezę)

7. Ketony Malin
Organiczny związek chemiczny, naturalnie występujący w malinach. Jak pokazują badania ketony malin mogą mieć wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej poprzez nasilenie lipolizy. Hamują również apetyt, co jest bardzo pomocne w czasie restrykcyjnej diety, gdy spożywamy małą ilość kalorii.

1a332f641d08464d9480de0f2d0b5284

8. Zielona Herbata
Ekstrakt z zielonej herby jest bogaty w substancje fitochemiczne: Polifenole i Metyloksantyny. Te pierwsze świetnie działają na proces redukcji tkanki tłuszczowej, pobudzając proces jej rozpadu, a jednocześnie zapobiega powiększaniu się komórek tłuszczowych. Nie należy zapomnieć o prozdrowotnym wpływie zielonej herbaty na nasze zdrowie.

9. Gugglsterony
Substancje te są steroidami roślinnymi pozyskiwanymi z żywicy drzewa Guggul. Ekstrakt ten stymuluje tarczycę, która odpowiada w naszym organizmie m.in. za wytwarzanie ciepła. Po podaniu ekstraktu z Gugglsteronami nasz metabolizm zostanie przyspieszony, co wpłynie na szybkość utraty zbędnych kilogramów. Jest to bezpieczny środek, który jest świetną alternatywą dla Hormonów Tarczycy (T4, T3)

10. Kora Wierzby Białej
Wyciąg z kory jest źródłem kwasu salicylowego, czyli organicznego związku chemicznego będącego naturalnym źródłem aspiryny. Suplementacja tym składnikiem nasila proces termo genezy. Ponadto posiada właściwości zmniejszające ból, a także daje efekt pobudzenia.

Komentarze