Beta Alanina suplementem rewolucyjnym?

Beta Alanina jest aminokwasem endogennym, czyli takim który organizm potrafi syntezować samodzielnie. W świat sportu wprowadził ją dobrze znany Dr. Roger Harris, który spopularyzował w 1992 roku kreatynę. Beta Alanina jest suplementem o potwierdzonym działaniu. Badania przeprowadzono głównie na ludziach, a nie na zwierzętach, co dobrze świadczy o wynikach. Najlepszym naturalnym źródłem tego aminokwasu jest karnozyna, która znajduje się we włóknach mięśniowych.

Wyróżniamy dwa włókna mięśniowe:
a) Włókna typu I (Czerwone), zwane wolnokurczliwymi – Zawierają więcej mioglobiny oraz dużą ilość mitochondrium, co powoduje że włókna te pracują wolniej i generują mniejszą siłę, lecz pracują dłużej (są odporne na zmęczenie)
b) Włókna typu II (Białe), zwane szybkokurczliwymi – Zawierają mniej mioglobiny i mniejszą ilość mitochondirum, co powoduje, że włókna te pracują szybciej i generują większą siłę, lecz szybko ulegają zmęczeniu.

Karnozyna występuje zarówno we Włóknach typu I, jak i II, lecz w tych drugich w znacznie w większym stężeniu. Wysokie stężenie Karnozyny we włóknach mięśniowych sprawia, iż utrzymywane są one w optymalnym zakresie PH, co pozwala im intensywniej pracować.

Beta_Energy_280g

Korzyści płynące ze stosowania Beta Alaniny

-Może wspomóc przy budowie masy mięśniowej,
-Podnosi wydajność ćwiczeń (możesz trenować dłużej, intensywniej),
-Opóźnia zmęczenie.

W jakich dawkach i jak długo stosować Beta Alaninę?

– Od 3.2-6,4g (Optymalnie 4-5g),
– Suplementacja powinna trwać od 8-12 tygodni (12 tyg. – poziom karnozyny +80%),
– Należy ją stosować codziennie (np. przed treningiem)

Do kupienia np. >> tutaj <<

Przełomowy suplement?

Beta Alaninę uważam za przełomowy suplement, który stale powinien być włączany w cykl suplementacyjny. Polecam go szczególnie sportowcom sportów siłowo-wytrzymałościowych. Świetnym wyborem będzie połączenie kreatyny i beta alaniny. Bardzo fajnie się uzupełniają. Beta Alanina jest całkowicie bezpieczna dla naszego organizmu i myślę, że warto sprawdzić na sobie jego działanie.

Komentarze