Scitec Nutrition – 100% Whey Protein Professional

Scitec Nutrition – 100% Whey Protein Professional

* Smak: Czekolada, Wanilia, Biała Czekolada z Truskawką, Biała Czekolada Mocha z Cynamonem, Czekolada z Kokosem, Czekolada z Masłem Orzechowym
* Cena: 2,35 kg ok. 159 zł
* Rozpuszczalność: 10/10 Bezbłędna
* Ocena smaku: Jest to niewątpliwie jedno z najsmaczniejszych białek na rynku i prawie każdy smak mi smakował. Wszystkie smaki są słodkie, co nie każdemu może przypasować. Proteiny pije się z przyjemnością i są świetnym rozwiązaniem na redukcję (mimo obecności 1.5g cukru na porcję), gdy nie możemy sobie pozwolić na częste podjadanie słodkości.

* Wniosek: W 100g mamy 73,5g protein, co jest dobrym wynikiem jak na tak smaczne białko (Jeśli producent nie zaniża zawartości, tutaj nigdy nie będziemy mieć 100% pewności) Jeśli ktoś nie lubi słodkich białek to muszę rozczarować, bo w 100g mamy ok. 5-6g cukrów, ale wychodzę z założenia, że białko musi smakować. Tutaj nie będziecie mieć odruchów wymiotnych, będziecie je pić ze smakiem.

 

IMAG1296

Plusy i minusy

+ Świetne smaki (na wodzie i na mleku),

+ Stosunkowo niska cena,

+ Dobry skład,

– Zawartość cukrów prostych w proteinach

IMAG1293

 

Ranking smaków wg. No Easy

1. Biała Czekolada z Truskawką (Ala Shake z MC), Czekolada z Masłem Orzechowym (Ala Monte), Czekolada z Kokosem – Ocena 9/10

2. Wanilia, Biała Czekolada Mocha z Cynamonem (Cini Minis) – 8/10

3. Czekolada – 6+/10

whey-professional-supplement-facts

Rady:

Przy wyborze protein sugerujcie się przede wszystkim składem. Istotną kwestią jest również smak tego białka, gdyż chyba nie chcemy męczyć się z nim, pijąc na siłę. Zwróćcie uwagę na obecność 8 podstawowych aminokwasów egzogennych (Walina, Leucyna, Izoleucyna, Metionina, Fenyloalanina, Tryptofan, Treoina, Lizyna), których nasz organizm nie może syntezować. Brak chociaż jednego z nich może sprawić, że wykorzystanie przez nasz organizm pozostałych aminokwasów może być proporcjonalnie mniejsze. Szukajcie wyników badań protein, gdyż często się zdarza, że producenci oszukują na składzie i zaniżają faktyczny skład.

Do kupienia np. >> tutaj <<

Dawkowanie białka:

Stosujemy wg. braków w diecie (nie kupuje protein, gdy nie znacie swojego zapotrzebowania, mija się to z celem)

Komentarze