Artykuł o byciu nastawionym pozytywnie

Kolejny artykuł autorstwa Marc’a Fitta. Zachęcamy do lektury.

Ludzie stale nie doceniają potęgi umysłu i stanu psychicznego. Jeśli nie jesteś stabilny oraz szczęśliwy, w jaki sposób masz osiągnąć sukces w innym dziedzinach życia, jak szkole, pracy lub siłowni? Dzisiaj zajmiemy się ważnością posiadania pozytywnego nastawienia do życia, jak bardzo może to zmienić TWOJE życie oraz co możesz zrobić, by zawsze być pozytywnie nastawionym.

Przyznajmy na początku: jest zdecydowanie łatwiej być negatywnym niż pozytywnym człowiekiem. Ludzki umysł ma tendencję do skupiania się na negatywnych cechach wszystkiego, może są to cotygodniowe zajęcia, których się obawiasz lub pogoda. Bez znaczenia, bycie pozytywnym 24/7 jest dużym wyzwaniem. Być może nie dbasz nawet o takie nastawienie i nie sądzisz, iż może ono zmienić coś w twoim życiu, nie warto się starać. Będąc negatywnie nastawionym do życia człowiekiem, wciąż można być szczęśliwym, lecz częściej będą nas dotykały huśtawki nastroju, a to może źle wpłynąć na nasze ogólne samopoczucie.

Gdy tylko zaczniesz pracować nad swoim pozytywnym nastawieniem, bardzo szybko zaczniesz doceniać małe rzeczy. Możesz wierzyć lub nie – bycie tak nastawionym pozwoli lepiej motywować się do ciężkiego treningu. Wtedy po wyjściu z siłowni, będziesz jeszcze szczęśliwszy niż kiedykolwiek. Dodatkowo, pomaga to kontrolować stres, gdyż daje nam to dodatkową perspektywę. Raper Big Sean powiedział kiedyś: nie powinieneś stresować się nad małymi rzeczami, doceń po prostu fakt, że możesz to robić [że żyjesz]. Kiedy twój pogląd na świat jest pozytywny, dokładnie to czujesz. Wpływa to nie tylko na ciebie, ale na twoje otoczenie, będziesz przyciągał do siebie pozytywnych ludzi.

Kiedy mówimy, że docenisz mały rzeczy, tak naprawdę mamy na myśli rzeczy, o których wcześniej nawet nie myślałeś. By pomóc ci zrozumieć co mamy na myśli, rzuć okiem na przykłady porannym rytuałów Marc’a. Powinno ci to pomóc w dobrym rozpoczęciu dnia i znalezieniu dobrej perspektywy, zaraz po porannym otworzeniu oczu.

Poranne rytuały:

1. Dziękowanie za to, że oddycham, że żyję i jestem zdrowy oraz za możliwość nazywania swojego marzenia „pracą”.

2. Uśmiech.

3. Picie wody i uświadamianie sobie jak szczęśliwy jestem, że ją mam.

4. Zamykaniu oczu i otaczanie się jasną aurą, oddychanie.

5. Mówienie sobie, że dzisiejszy dzień będzie ważny i to właśnie dziś wiele wspaniałych rzeczy może się przydarzyć.

6. Czytanie motywujących cytatów.

Kontakt do Marca.

http://www.marcfitt.com

http://www.facebook.com/marc.fitt

https://twitter.com/#!/Marc_Fitt

http://instagram.com/marc_fitt/

http://www.youtube.com/user/fitnesspageforall?feature=mhee

Komentarze