Artykuł o letnim treningu

Generalnie ludzie rozpoczynają treningi wiosną by przygotować formę na lato. Samo lato zaś jest świetnym czasem na rozpoczęcie treningów. Nie odnosi się to koniecznie do siłowni, może to być dobry czas na rozpoczęcie alternatywnych sposobów trenowania na świeżym powietrzu. W tym artykule zajmiemy się przewagami jakie ma zapisanie się na siłownię latem, a także różnymi możliwościami trenowania na świeżym powietrzu.

Jeśli nie znalazłeś motywacji by zacząć trenować wiosną, nie dołuj się, nie jest jeszcze za późno. Lato jest wspaniałym czasem na zapisanie się do siłowni. Wraz z piękną pogodą, tłumy na siłowni się zmniejszają. Ludzie zaczynają trenować coraz rzadziej i wolą rozkoszować się piękną pogodą lub być może trenują więcej na dworze by osiągnąć korzyści płynące z dwóch rodzajów treningu. Dla trenujących na siłowni to dobry czas, znaczy więcej przestrzeni. Zamiast zapisywać się na zatłoczoną siłownię, gdzie być może czujesz się onieśmielony, dostajesz opustoszałą siłownię gdzie możesz się uczyć i osiągać progres.

Nie tylko więcej maszyn będzie wolnych, będziesz mógł się po prostu skupić na swoim treningu, nie zaś na treningu innych. W ten sposób, gdy tłumy wrócą, Ty osiągniesz potrzebną rutynę i bez problemu utrzymasz motywację.

Marc Fitt

Jeśli jesteś osobą, która nie chce trenować na siłowni, lub trenujesz ale chcesz wykorzystać piękną pogodę i jednocześnie nie zmarnować treningu, jest wiele outdoorowych alternatyw. Jeśli masz ochotę na trening, możesz wybrać się do parku i potrenować w stylu crossfit, używając sprzętów ogólnie dostępnych w parkach. To też może dostarczyć świetnej zabawy, można wymyślać kreatywne sposoby treningu albo obwodów na brzuch lub też po prostu dobrze się zmęczyć jeśli za oknem panuje wysoka temperatura.

Nie musisz ograniczać się jedynie do treningów tego typu, nie zapominaj o interwałach i kardio. Nie ma nic lepszego niż wyjść na zewnątrz i biegać sprintem w gorącą pogodę. Jest to niezwykle wymagająca forma wysiłku, strasznie się spocisz i w ogólnym rozrachunku spalisz więcej tłuszczu niż normalnie. Musisz natomiast pamiętać o odpowiednim nawodnieniu (pij dużo wody). Wariantów interwałów i kardio jest całe mnóstwo i możesz być kreatywny, nawet bez dodatkowego wyposażenia.

Jeśli nie przepadasz za samodzielnymi aktywnościami, jak bieganie, zbierz grupę znajomych i idź grać w piłkę nożna, albo football, rzucaj frisbee czy rób cokolwiek co kochasz! To także jest dobre i można z powodzeniem zaliczyć to do treningu jeśli zostanie zachowana odpowiednia intensywność.

Ciesz się pogodą i bądź kreatywny w swoich treningach!

.

Kontakt do Marca.

http://www.marcfitt.com

http://www.facebook.com/marc.fitt

https://twitter.com/Marc_Fitt

http://instagram.com/marc_fitt/

http://www.youtube.com/user/fitnesspageforall?feature=mhee

Komentarze