Czy pijesz wystarczająco dużo wody?

Jeśli jesteś jedną z dwóch trzecich osób, które piją za mało wody, posłuchaj!

Woda jest kwintesencją tego, kim jesteśmy. Składamy się w końcu głównie z wody – dokładnie z dwóch trzecich. Na dodatek woda ma wpływ na dosłownie każdą funkcję naszego organizmu.

Korzyści z picia wody są niezliczone, wyszczególnię jednak kilka najważniejszych:

1. Pij wodę, jeśli chcesz schudnąć.

Badania wykazały, że osoby pijące wodę przez posiłkiem mają większą szansą na utratę wagi. Woda pozwala poczuć się sytym, przez co zjadasz mniej niż normalnie. Dodatkowo, wiele ludzi, gdy czuje głód, jest po prostu odwodniona. Wypicie pewnej ilości wody może zapobiec sięganiu po niezdrowe przekąski. Dodatkowo wykazano, że picie wody przyspiesza metabolizm.

2. Woda może zapobiegać powstawaniu raka.

Zasugerowano, że zwiększone spożycie wody może zapobiec powstawaniu raka pęcherza. Jedna z teorii mówi, że częstsze oddawanie moczu pomaga wypłukiwać organizm z rakotwórczych substancji znajdujących się w pęcherzu. Podobne działanie wody wykazano również w wypadku raka jelita grubego i raka piersi.

3. Możesz odstawić ibuprofen, jeśli pijesz wystarczająco dużo wody.

Water

Odwodnienie jest często powodem bólów głowy u wielu ludzi. Wielokrotnie taki ból da się pokonać zwykłą wodą – wypicie dwóch kubków płynu powinno sprawić, że po 30 – 60 minutach ból zniknie.

Mógłbym dosłownie cały dzień opowiadać o zbawiennym wpływie wody, sprowadzając całe rozważania do jednego zdania – upewnij się, że spożywasz jej odpowiednio dużo, byś mógł czerpać z tego korzyści każdego dnia.

Jak dużo wody zalecam? Przynajmniej 3 litry dziennie. Ja przeważnie piję od 4,5 do 6 litrów wody dziennie.

Zrób sobie przysługę i bądź nawodniony! ; )

.

Kontakt do Marca.

http://www.marcfitt.com

http://www.facebook.com/marc.fitt

https://twitter.com/Marc_Fit

http://instagram.com/marc_fitt/

http://www.youtube.com/user/fitnesspageforall?feature=mhee

Komentarze