Kawa: dobra czy zła?

Nie jest tajemnicą, iż kawa jest napojem pierwszego wyboru dla ludzi żyjących w pośpiechu, potrzebujących małego pobudzenia. Niestety, w dzisiejszym szalonym świecie bardzo łatwo znaleźć kawę, która rozbije nam dietę i popsuje jej efekty.

Szkoda też, że z powodu tych wszystkich kombinacji i przepisów, kawa traci dobre imię, a przecież picie tego napoju przynosi wiele korzyści. Picie kawy jest powiązane ze zmniejszeniem ryzyka zachorowania na cukrzycę typu drugiego, Alzheimera, Parkinsona, raka skóry, raka jamy ustnej oraz raka wątroby.

Dodatkowo, badania pokazują zależność między spożywaniem kawy i wzrostem wydajności i mocy podczas treningu. Konsumując ok 3mg kofeiny na kilogram ciała, uczestnicy badania byli w stanie osiągać lepsze wyniki niż osoby niepijące.

Marek kawa 1

Jesteśmy wszyscy świadomi jak kawa pobudza, dlatego warto przyjmować po niej witaminę C, co pozwala metabolizować ją szybciej, przez co osoby trenujące późnym wieczorem, pomimo kofeinowego kopa, będą mogły spokojnie zasnąć.

Nie jest to jednak wymówka by opychać się ciasteczkowym frappucino z posypką. Wiele z tych wymyślnych napojów może zawierać setki kalorii (w tym tony cukru i tłuszczy). Im więcej dodatków, tym większa cena (nie tylko w przeliczeniu na złotówki!). Za winowajców można uznać bitą śmietanę, posypki, ekstra tłuste mleko, zabielacze, cukier, słodziki, itd.

Na szczęście Marc ma bardzo prosty przepis na przepyszną kawę. Jego wysokobiałkowa kawa to po prostu zmieszana czarna kawa z połową miarki waniliową odżywką białkową. W ten sposób macie dobre źródło protein, bez cukru i z kofeiną!

Pamiętajcie, nie musicie unikać kawy – a w zasadzie warto ją spożywać! Picie jej przynosi wiele korzyści zdrowotnych, daje małego kopa, więc nie żałujcie sobie! Pamiętajcie tylko nie przesadzić z dodatkami (i pamiętajcie o wysoko białkowym przepisie Marca)

.

.

Kontakt do Marca.

http://www.marcfitt.com

http://www.facebook.com/marc.fitt

https://twitter.com/#!/Marc_Fitt

http://instagram.com/marc_fitt/

http://www.youtube.com/user/fitnesspageforall?feature=mhee

Komentarze