Moje 3 najlepsze suplementy

Dużo mówi się na temat suplementów, czy powinniśmy je brać, jak często, jak dużo i co niektóre produkty w zasadzie robią? Wszystko to może być bardzo mylące, szczególnie jeśli dopiero zaczynasz i nie masz pewności w co wierzyć. Jeszcze trudniej jest, gdy masz ograniczony budżet i chcesz mieć pewność, że dostaniesz najwyższy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki.
W tym tygodniu podjąłem spisania informacji na temat trzech suplementów, które są według mnie najbardziej wartościowe i powinny zostać uwzględnione w każdym zestawie.

1. Białko
Białko jest bez wątpienia najbardziej cennym, wszechstronnym i użytecznym suplementem, który można kupić. Białko jest absolutnie niezbędne do wzrostu i naprawy mięśni, więc warto inwestować w białka wysokiej jakości, ponieważ będziemy ich używać często.

Jest kilka opcji, z których możemy wybierać przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Ja najbardziej polecam izolat białka, gdyż jest to najczystsza forma białka, jaką można dostać. Jest bardzo szybko wchłaniane, dzięki czemu jest idealne po treningu, nawet osoby z problemem nietolerancji laktozy mogą je brać. Problem stanowi cena, zwłaszcza dla ograniczonych budżetów, w takim wypadku należy wybrać standardowe białko, które także się sprawdzi. Będzie ono nieco bardziej kaloryczne, z większą zawartością cukru, itd., mimo wszystko pomoże zapewnić odpowiednią ilość białka w trakcie dnia.

2. BCAA
Aminokwasy rozgałęzione składają się z trzech aminokwasów – leucyny, izoleucyny i waliny. Rozpad BCAA następuje w mięśniach, nie w wątrobie, co daje energię w postaci ATP (adenozynotrójfosforanu). Ta dodatkowa energia może mieć duże znaczenie, ponieważ gdy wykorzystamy zapasy ATP, organizm może zacząć „spalać” mięśnie. BCAA zapobiega więc rozpadowi mięśni, może też pomóc w regeneracji. Niezależnie, czy jesteś na masie, czy wycinasz, ten suplement jest idealny w obu przypadkach.

Suple

3. Multiwitaminy
Wybór solidnych multiwitamin jest świetnym wyborem, wspomaga to bowiem ogólny stan zdrowia. Jak w każdym przypadku, sugeruje rozważne wybieranie wśród różnych produktów, tak, by spełniał on wytyczne dotyczące jakości. Ja wybieram MultiAthlete z Beyond Yourself [raczej niespotykany u nas – tłum.]. Każdy składnik jest starannie wybierany, nie ma ryzyka jakiegokolwiek gromadzenia się trujących substancji w naszym organizmie. Najistotniejsze składniki to beta karoten, witamina C, E i kompleks witamin B, mają bowiem one ważną rolę do spełnienia w naszym organizmie. Multiwitaminy są najlepszym przyjacielem osób prowadzących aktywny styl życia, używajcie ich codziennie.

Proste, prawda?! Suplementy nie muszą być zagadką. Powyżej lista 3 najlepszych suplementów, więc jeśli dopiero zaczynasz, lub masz niewielki budżet, upewnij się, że dobrze wydajesz swoje pieniądze. Miej ten artykuł na uwadze, udając się na zakupy.

.

Kontakt do Marca.

http://www.marcfitt.com

http://www.facebook.com/marc.fitt

https://twitter.com/Marc_Fitt

http://instagram.com/marc_fitt/

http://www.youtube.com/user/fitnesspageforall?feature=mhee

 

Komentarze