Pracuj nad swoimi słabościami

Gdy zaczynamy ćwiczyć, wszyscy mamy jakiś konkretny cel w głowie. Wielu mężczyzn chce przybrać trochę mięśni albo sprawić sobie duże ramiona i klatkę piersiową. Kobiety, z kolei, częściej marzą o zgrabnych nogach i pupie, jak u ich ulubionej modelki fitness z Instagrama.

Wszyscy mamy swoje silne strony, z pewnością także mamy słabości. Ponad wszelką wątpliwość, potrafimy dokładnie sprecyzować te drugie.

Problemem jest, że wiele osób zaniedbuje swoje słabości, na rzecz ciągłego pracowania nad swoimi atutami. Im więcej tak czyni, tym bardziej niezbalansowana będzie ich sylwetka.

Jest powód, dlaczego mamy owe słabości. Skąd się one biorą? Być może nie mamy najlepszej genetyki, a może nie odczuwamy wielkiej przyjemności podczas treningu pewnych partii ciała. Może zaś treningi tych partii robimy na pół gwizdka.
Bez względu na powód, czas zakończyć wymówki!

Byłem bardzo otwarty na temat moich słabości – nóg. Po moim wypadku sprzed kilku lat, nie mogłem bardzo długo trenować nóg. Po jakimś czasie góra mojego ciała przyćmiła dół, z czego zdawałem sobie sprawę. Moim celem zawsze było posiadanie proporcjonalnej, estetycznie wyglądającej sylwetki. To oznaczyło, że czeka mnie sporo pracy.

Fitt

Przez lata, do mojego splita, włączałem trening dolnych partii ciała częściej niż raz w tygodniu, bez względu na to jak sam split wyglądał. Nogi sprawiały mi problem, nie ukrywam, natomiast jestem dumny z progresu jaki poczyniłem do tej pory. Jestem tak dumny, że mogę je mocno eksponować.

Tobie polecam to samo. Nie uciekaj przed swoimi słabościami, przekuj je w atuty. Włóż cały wysiłek w wynoszenie ich na poziom, który chcesz osiągnąć i bądź z siebie dumny, z całej włożonej w to pracy, bo to tylko Twoja zasługa. Nikt tego za Ciebie nie osiągnie, to jedna z wspaniałych zalet trenowania. Twój trener może ci wskazać drogę i narzędzia, ale wędrówka należy tylko do Ciebie.

Pomyśl o tym. Jeśli nie przykładałeś się do tej pory do trenowania swoich słabszych stron, czas to zmienić!

.

Kontakt do Marca.

http://www.marcfitt.com

http://www.facebook.com/marc.fitt

https://twitter.com/Marc_Fitt

http://instagram.com/marc_fitt/

http://www.youtube.com/user/fitnesspageforall?feature=mhee

Komentarze